×
TUR ENG
KAYÜ Anasayfa
Staj
Staj

Üniversitemiz Senatosunun 30.05.2023 tarihinde yapmış olduğu toplantısında, 2022-2023 eğitim öğretim yılı yaz dönemi stajlarının 26 Haziran 2023 tarihinden itibaren başlatılabilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Staj başvuruları https://staj.kayseri.edu.tr sayfasından yapılmaktadır. Staj sigorta işlemleri için e-devlet üzerinden provizyon müstehaklık belgesinin alınması gerekmektedir. Aynı zamanda İş Sağlığı Güvenliği dersini aldığına dair E-Devlet üzerinden alınacak transkript belgesi zorunludur. https://staj.kayseri.edu.tr sayfası üzerinden yapılan başvuru evrakı çıktı olarak alındıktan sonra öğrenci tarafından imzalanır, öğrencinin bağlı olduğu birim tarafından imzalanır.

Staj başvuru evrakı ve provizyon belgesi öğrencinin bağlı olduğu birim tarafından kontrol edilir. İlgili yerden başvurunun tamamlanabilmesi için ogrencinumarasi@kayseri.edu.tr mail adresine giden onay linkine tıklamanız gerekmektedir. İlgili mail adresine girebilmek için webmail.kayseri.edu.tr adresinden giriş yapılması gerekmektedir. Öğrenci yukarıda belirtilen ilgili evrakları staj başlamadan en geç 7 gün önce 15 Temmuz kampüsü merkez Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmelidir. Staj ile ayrıntılı bilgi ve yönlendirmeler https://staj.kayseri.edu.tr sayfasında mevcuttur.

ÖNEMLİ NOT: Ulusal Staj Programı kapsamında staj yapacak öğrencilerimiz bu linke başvuru yapmayacaktır.

Staja ilişkin detaylı iş akış şeması şu şekildedir;
Bölüm Staj Danışmanları


Birim KoordinatörüÖğr. Gör. Serkan AKIN
Pazarlama ProgramıÖğr. Gör. Su ÜNLÜ
Bankacılık ve Sigortacılık ProgramıÖğr. Gör. Cihan AKICI
Muhasebe ve Vergi UygulamalarıÖğr. Gör. Ümit Nusret SALMAN